تازه ها

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ساعت ۰۷:۰۹ | کد خبر : 53
چاپ

بحران در نیشکر، سبب بحران‌های کارگری در خوزستان می‌شود.

بحران در نیشکر، سبب بحران‌های کارگری در خوزستان می‌شود.

مدیرعامل کشت و صنعت دعبل خزاعی اظهار کرد: بی‌برنامگی در قطعی برق پمپ‌های آب، سبب هدر رفتن ۴ میلیون متر مکعب آب آبیاری مزارع نیشکر شد. باید توجه داشته باشیم که در شرایط فعلی، رفتارهای اینچنینی به هیچ وجه مناسب نیست.

به گزارش نیشکرنیوز، مدیرعامل کشت و صنعت دعبل خزاعی اظهار کرد: بی‌برنامگی در قطعی برق پمپ‌های آب، سبب هدر رفتن  ۴ میلیون متر مکعب آب آبیاری مزارع نیشکر شد. باید توجه داشته باشیم که در شرایط فعلی، رفتارهای اینچنینی به هیچ وجه مناسب نیست.

محمدامین روزبخش‌زاده با اشاره به اینکه بحران ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود، گفت: مدیریت بحران همیشه از افتخارات مدیران است و هنر یک مدیر این است که شرایط بحرانی را به صورتی مدیریت کند تا کمترین خسارت متوجه جامعه شود.

وی با بیان اینکه در شرکت توسعه نیشکر جلسات زیادی با حضور افراد متخصص برای مقابله با بحران خشکسالی برگزار شد، اضافه کرد: یکی از راهکارهایی که برای جلوگیری از ایجاد بحران برق در استان خوزستان و توسط شرکت توسعه نیشکر انجام شد، شروع و تمرکز بر تولید برق توسط این شرکت از ماه سوم سال به بعد بود، چون در طی این ماه‌ها  به دلیل گرمای هوا، مصرف برق توسط شهروندان افزایش می‌یابد.

روزبخش‌زاده گفت: علی‌رغم تلاش شرکت توسعه نیشکر برای کمک به حل معضلات استان‌، با توسعه نیشکر، همکاری‌های لازم صورت نمی‌گیرد و حدود ۲۰ روز است مسیری در استان طی می‌شود که مشکلات توسعه نیشکر را تشدید کرده و آثار این بحران را افزایش داده است.

مدیرعامل کشت و صنعت دعبل خزاعی، حاکم‌شدن بی‌نظمی در فرآیند توزیع برق را در شرایط فعلی به هیچ وجه جایز ندانست و افزود: قطعی برق در ساعاتی غیر از ساعات اوج مصرف، برای یک واحد تولیدی پذیرفته نیست. این قطعی‌های بی‌برنامه طی روزهای گذشته سبب شد که توسعه نیشکر حدود ۴ میلیون متر مکعب آب مورد نیاز برای آبیاری مزارع را آن هم در شرایطی که گیاه نیشکر در حال نابودی است، به دلیل عدم مدیریت مناسب برق و قطعی بی‌برنامه برق از دست بدهد.

وی گفت: نباید با رفتارهای اینچنینی به بحران‌های کارگری در خوزستان دامن زد و جالب این است که کسی خود را مسئول این قطعی‌های بی‌برنامه  نمی‌داند.

گزارش تصویری

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نخستین همایش تجلیل از صنایع سبز، چهره‌های ماندگار و تلاش‌گران حوزه محیط زیست، با حضور استاندار خوزستان، معاون محیط انسانی سازمان محیط زیست کشور و هیات همراه و جمعی از مسئولان استانی، در سالن اجتماعات هتل توسعه نیشکر اهواز برگزار شد.
مدیرعامل شرکت دعبل خزاعی گفت: این شرکت برای سومین بار است که بعنوان واحد نمونه در حوزه بهداشت ، محیط زیست و ایمنی در استان شناخته شد.

نظرسنجی

طراحی جدید سایت شرکت را چگونه ارزیابی میکنید ؟