شرکت کشت و صنعت دعبل خزاعی :: فرآیند تولید

تازه ها

مقالات

نظرسنجی

طراحی جدید سایت شرکت را چگونه ارزیابی میکنید ؟


  • آخرین اخبار
  • پربحث ترین اخبار
  • پربازدید هفته
  • ماه
  • سال

بازدید امروز 3861 بازدید

بازدید این هفته 27166 بازدید

بازدید این ماه 135764 بازدید

بازدید امسال 1944133 بازدید

کل بازدید ها 3544466 بازدید


چاپ صفحه

فرآیند تولید

ارسال شده در تاریخ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ، حدود ۲ سال پیش


توليد نيشكر:

1- عمليات آبشویی :

شروع عملیات آبشویی از اواخر مهرماه هر سال آغاز و نهایتاً تا اواخر اردیبهشت ماه سال بعد به پایان  می رسد. مدیریت کشاورزی مزارع مورد نظر برای انجام عملیات کشت سال آتی را جهت اندازه گیری میزان شوری به مدیریت مطالعات کاربردی معرفی می نماید. نتایج اندازه گیری انجام شده توسط مدیریت مطالعات کاربردی برای مدیریت کشاورزی ارسال می گردد. مدیریت کشاورزی حسب توصیه‌های مدیریت مطالعات کاربردی نسبت به برنامه ریزی برای عملیات آبشویی اقدام می نماید.

این مدیریت در خواست اقدام تسطیح اولیه و برم بندی از مدیریت مهندسی زراعی را مي‌نمايد. بدنبال انجام شدن عملیات‌های فوق این مدیریت از طریق ادارات 4 گانه تولید اقدام به آغاز آبشویی مزارع می‌نماید. بعد از باز کردن شیر آب هر مزرعه، کنترل و هدایت آب از طریق ترانشه (جوی) ایجاد شده توسط بیل مکانیکی، سطح مزرعه به زیر آب برده می شود. بعد از پایان آبشویی درخواست مجدد جهت تخریب برم و تسطیح نهایی و انجام چک بک توسط واحد نقشه برداری صورت می گیرد که در صورت تایید عملیات نهایی تسطیح، مدیریت مهندسی زراعی طی نامه کتبی نسبت به تحویل اراضی به مدیریت تولید جهت عملیات بعدی اقدام می‌نمايد.

 

2-تهیه قلمه کشت:

عملیات تهیه قلمه همراه با کشت از اواسط مرداد ماه لغایت آخر شهریور ماه هر سال می باشد در این مرحله پس از انتخاب مزرعه تهیه قلمه مطابق دستورالعمل زراعت و طرح کیفیت نسبت به تهیه قلمه به منظور کشت مزراع جدید نیشکر توسط دستگاه درودگر ( هاروستر ) انجام می گردد ادوات درگیر دراین عملیات شامل تراکتور های 285MF ، 399MF ، بعنوان کشنده و تریلر های 10 تن و 5 تن جهت حمل و انتقال قلمه به مزرعه کشت می باشند.

 

3-کشت:

پس از انجام عملیات تهیه زمین مطابق دستورالعمل مربوطه و ایجاد فارو بر روی زمین زراعی و کود پاشی توسط اداره تهیه زمین در فصل مناسب کشت که معمولاً مرداد و شهریور بوده اقدام به کشت دستي مزرعه می‌گردد.

پس از تهیه قلمه از مزارع بذری (SEED) که توسط واحد مطالعات طبق دستورالعمل مربوطه معرفی گردیده اند ، تریلی های 10تن و 5 تن با تراکتور های کشنده 399MF و 285MF توسط گروه های کشت به داخل مزرعه برده و نی ها را داخل فاروهای ایجاد شده به صورت 2 ردیفه و یک سوم هم پوشانی چیده می شوند.

تذکر : کشت در بعضی مزارع به صورت آزمایشی به صورت 3 ردیفه و یک سوم هم پوشانی کشت می‌گردد.

کشت در بعضی مزارع به صورت 2 ردیفه و یک سوم هم پوشانی مستقیم (کشت مستقیم ) بر روی پشته انجام می گردد.

تذکر واریته های کشت شده در واحد در حال حاضر شامل:

1* 614-57CP                                      2* 103-48CP

3* 1062-69CP                                    4* 1143-70CP

5*IRC 99-01                                     6* IRC 99-02

بوده و برنامه کشت توسط مدیر تولید بر اساس طرح پرچم تهیه و تنظیم شده که در آن واریته های مختلف در بلوک های مشخص کشت می گردد.

عملیات پوشش قلمه (دیسکاوری) نیز توسط تراکتور های 399MF و دنبال بند دیسکاور بعد از عملیات کشت انجام می گردد  به دنبال آن قبل از آب اول قلمه های باقی مانده توسط کارگر پوشش داده می‌شود (هند کاور).

 

1-4-آب اول:

پس از عمليات كشت قلمه ها و نيز پوشش آنها توسط ديسكاور و هندکاور مطابق دستورالعمل كشت ، سم پاشي هاي پيش رویشی مطابق دستورالعمل حفظ نباتات صورت مي پذيرد . پس از انجام عمليات سم پاشي و اعلام اتمام عمليات مذكور از طريق واحد حفظ نباتات و انجام هماهنگي هاي لازم با واحد مهندسي زراعي جهت ایجاد بستر هیدروفلوم اقدام به شروع عمليات آبياري مي گردد در خصوص آبياري اوليه زمين كشت شده ابتدا با استفاده از دستگاه گريدر اقدام به بستر سازي هيدروفلوم مي گردد و انتهاي فارو با اين دستگاه بسته مي شود . كه كنترل هاي بسترسازي توسط اپراتور گريدر انجام سپس اقدام به نصب لوله هاي هيدروفلوم از محل باكس تا مساحت مورد نظر شده. شير آب مزرعه توسط كارگر مزرعه باز مي گردد ، همزمان با جاري شدن آب در لوله هنگامي كه به حجم معين كه همان قطر لوله مي باشد اقدام به عمليات سوراخ كاري ( پانچ نمودن ) توسط وسيله پانچ در مقابل هر فاروي كشت شده مطابق دستورالعمل كار با دستگاه پانچ از محل مناسبي كه به اندازه 2-7 cm از بالاي خط اتوي لوله هيدروفلوم پانچ زده می شود و سپس اقدام به نصب دريچه هاي هيدروفلوم در محل پانچ ميگردد.

تذكر : در هنگام آبياري به روش نشتي با توجه به امكان وجود ناهمواري ها و يا موانع ،كنترل هاي لازم توسط كارگر مزرعه انجام و به رفع آن اقدام میگردد.

 

2-4-آبياري دوم به بعد :

تذكر :آبیاری های بعدی در طول دوره داشت توسط واحد آبياري و مطابق توصیه های مدیریت مطالعات در جلسه کنترل محصول و نيز بر اساس شرايط اقليمي و جوي مزرعه انجام مي گردد.

 

5- عملیات کود دهی اوره :

عملیات کود دهی اوره از  نیمه اول فروردین هر سال شروع می شود .میزان کود برای مزرعه مطابق دستورالعمل مطالعات کاربردی میباشد. این عملیات تا پایان نیمه دوم تیر ماه و  در سه نوبت اجرا می‌گردد نحوه عملیات کود دهی به صورت آماده کردن محلول کود و انتقال آن به مزرعه توسط تراکتور و تانکر و توزیع آن حسب دستورالعمل از محل باکس مزرعه می باشد. محاسبه میزان ورود محلول به مزرعه با استفاده از فرمول ذیل مشخص می گردد.

   = زمان پر شدن ظرف یک لیتری بر حسب ثانیه

 

7- عملیات واکاری:

 بر حسب نياز و به دنبال عدم سبزينگي در برخي از مزارع كشت جديد بنا به دلايل مختلف، اقدام به عمليات واكاري (كشت مجدد) مي گردد كه در اين عمليات قلمه گذاري انجام و پوشش ديسكاوري و دستي صورت مي گيرد. كنترل نحوه قلمه گذاري توسط كارشناس خط بوسيله فرم گزارش روزانه واكاري تهيه و به مديريت / رئيس اداره تولید کشاورزی جهت بررسي و ارسال به واحد آمار تهيه مي گردد .

تذكر : در هنگام آماده بود زمين جهت برداشت محصول واحد آبياري اقدام به جمع آوري لوله هاي هيدروفلوم مي نمايد .

تذکر: برنامه قطع آب مزارع به منظور انجام عملیات برداشت و براساس تقسیم بندی واریته ها به مفهوم زودرس ، میان رس و دیر رس توسط مدیریت مطالعات کاربردی  اعلام می گردد .

تذکر : انجام اقدام لازم برای مزارع واکاری مطابق روش اجرایی کنترل محصول نا منطبق است.

تذکر : نظارت بر کیفیت عملکرد واکاری و کوددهی توسط مدیریت مطالعات کاربردی مطابق دستورالعملهای مربوطه انجام می گیرد .

8-  عملیات برداشت هر ساله پس از قطع آب مزارع از نیمه دوم مهر ماه آغاز وبسته به شرایط جوی حداکثر تا اردیبهشت سال بعد ادامه خواهد داشت .برنامه برداشت بر اساس تعیین مسیر برداشت (تهیه شده در مدیریت مطالعات کاربردی ) به گروه های برداشت اعلام می گردد.

 

برداشت:

   برداشت نى با دروگرها (Harvester) صورت مى گيرد. تناژ برداشت محصول در سال اول كشت تا 130 تن در هكتار خواهد بود و در شرايط عادى نيز نبايد كمتر از 70 تن باشد از هر مزرعه پنج سال بهره بردارى مى شود. سال اول برداشت از مزرعه را Plant و سالهاى دوم الى پنجم را Raton مى نامند. نيشكر پس از برداشت توسط كاميونهى حامل (يا وسايل ديگر حمل) به كارخانه منتقل و برى تبديل شدن به شكر مراحل متعددى را طى ميكند.

برچسب ها

نظرات کاربران